Co warto wiedzieć o foliach odblaskowych?

Co warto wiedzieć o foliach odblaskowych?

Typy folii

W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów folii:

1. Chińska folia odblaskowa - ze względu na dobry stosunek jakości do ceny jest to najczęściej wybierana folia odblaskowa. Dostępna w kilku kolorach oraz w wersji w czerwono-białe pasy oraz czarno-żółte pasy.

Oferujemy także folię chińską w wersji tzw "plaster miodu". Chińskie folie nie mają certyfikatów potwierdzających klasę odblaskowości dlatego nie zalecamy ich do produkcji znaków drogowych lub oznakowania samochodów służb drogowych.

2. Niemiecka folia odblaskowa firmy ORAFOL - serie:

ORALITE 5300 - Folia odblaskowa 1 generacji, trwałość 5 lat. Stosowana do krótkookresowej reklamy na autach i do produkcji tablic reklamowych. Powierzchnia: gładka. Dostępna w kilku kolorach.

ORALITE 5400 - biała folia odblaskowa pierwszej generacji dedykowana do druku solwentowego

ORALITE 5500 - Folia odblaskowa 1 generacji, trwałość 7 lat. Powierzchnia gładka. Dedykowana do produkcji znaków drogowych. Dostępna w kilku kolorach (w tym także czarna oraz brązowa).

ORALITE 5810- Folia odblaskowa 2 generacji tzw. "plaster miodu", trwałość 10 lat. Stosowana do produkcji oznakowania drogowego.

ORALITE 5930 - Folia odblaskowa 2 generacji ( plaster miodu ) występująca w kolorach: żółty fluor , pomarańczowy fluor oraz biała. Trwałość 5 lat.

 

Przechowywanie i transport

Po zakupie folii odblaskowych konieczny jest ich odpowiedni transport oraz magazynowanie. W przypadku o całych folii należy przechowywać je w oryginalnych kartonach w pozycji pionowej. Kiedy zaś mamy tylko kawałki najlepiej zamieścić je poziomo na stojakach. Bardzo ważne jest również zachowanie ostrożności podczas przenoszenia kartonów lub ich pakowania. By folia nie uległa uszkodzeniu, nie można nimi rzucać ani przesuwać ich bez podnoszenia. Sama rolka powinna być zabezpieczona w kartonie ograniczeniami z plastiku. Podczas pakowania folii na palety należy zwrócić uwagę na to, by paski zabezpieczające nie wgniatały kartonów. Kartony w czasie transportu powinny być ustawione pionowo, jeśli to możliwe.

Jakość

Nawet przy odpowiednio przetransportowanej i dobrej jakościowej folii, efekt aplikacji uzależniony jest od wielu czynników zewnętrznych. Bardzo ważna jest powierzchnia, do której będzie przyklejana folia. Musi być ona czysta, sucha, gładka i najlepiej wodoodporna.

Aplikacja

Zanim zaczniemy aplikować folie odblaskowe, należy zdjąć z nich papier podkładowy. Sposób aplikacji jest uzależniony od tego, ilu fragmentów folii potrzebujemy. Jeżeli będziemy aplikować kilka części folii, należy pamiętać o tym, by krawędzie folii na siebie zachodziły, ale nie więcej niż 6 mm. Istotny jest także kierunek naklejania folii. Lewa strona powinna przylegać do lewej, a prawa do prawej. Podczas aplikacji należy zadbać o odpowiednią temperaturę. Optymalna to ok. 20 stopni Celsjusza. Do odcięcia nadmiaru folii należy stosować ostry nóż. Chcąc wyczyścić już zaaplikowaną folię, nie należy używać do tego żadnych ostrych narzędzi. Najlepiej zrobić to przy użyciu ciepłej wody ze środkiem czyszczącym i miękkiej gąbki.

Usuwanie

Folie odblaskowe powinny być dość mocno przytwierdzone do podłoża, więc ich usunięcie bez mechanicznego uszkodzenia zwykle jest niemożliwe. By ułatwić usunięcie folii, najlepiej trochę ją podgrzać. Po zdjęciu folii na powierzchni mogą pozostać resztki kleju. Polecamy środek CX-80 do usuwania pozostałości po foliach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy Shoper.pl