Jak okleić samochód folią samoprzylepną?

Samochód oklejany folią samoprzylepną Oracal

 

 

 

Powyższy film przedstawia technikę oklejania całego pojazdu folią samoprzylepną firmy Oracal.

 

Narzędzia potrzebne do aplikacji folii:

  • Rakla z filcem
  • nożyczki
  • nożyk do cięcia folii lub papieru albo skalpel
  • taśma klejąca
  • rękawiczki
  • odtłuszczacz
  • ściereczka bawełniana
  • opalarka

 

Podstawową czynnością przed przystąpieniem do aplikacji folii jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy bardzo dokładnie oczyścić oklejaną powierzchnię aby nie było na niej drobinek kurzu. Następnie dokładnie odtłuszczamy lakier samochodu aby folia zachowała swoją przyczepność. Zalecamy stosowanie tylko zwykłych detergentów do czyszczenia powierzchni. Natomiast odradzamy zastosowanie detergentów, które wykorzystują nanotechnologię do wytworzenia powłok ochronnych na oczyszczanej powierzchni. Dzień przed przystąpieniem do oklejania, samochód powinien zostać umyty w mechanicznej myjni samochodowej, nie zalecamy myć ręcznie pojazdu. Po bardzo dokładnym oczyszczeniu powierzchni ze wszystkich substancji zabezpieczających należy wymontować wszystkie wystające z karoserii elementy. Przed przystąpieniem do oklejania należy się upewnić czy pojazd jest w 100% suchy i nie ma resztek wody np przy uszczelkach.

Karoseria samochodu w trakcie aplikacji powinna mieć temperaturę odpowiednią wymaganiom aplikacji folii w granicach 21 -23 C.

Kolejnym etapem jest pozycjonowanie folii na danym elemencie oraz jej docięcie do elementu w zbliżonym troszkę większym formacie.. Odklejamy część papieru podkładowego, przyklejamy folię na dany element. Korzystając z Rakli nakładamy folię doklejając raklą jednocześnie wypychając powietrze z pod spodu. W punktach, w których występują zagięcia i przetłoczenia podgrzewamy laminat aby nadać mu kształt danego elementu. Przy krawędziach docinamy materiał, proponujemy oklejenie krawędzi i rantów elementów na zakładkę. Folię zawijamy pod dany element po jej ostudzeniu.

Po zakończeniu aplikacji powinniśmy pozostawić samochód na kolejne 24h w pomieszczeniu, w którym pozostanie temperatura w jakiej był oklejany. Foli nie nabłyszcza się przez około 3 tygodnie od oklejenia, po tym czasie możemy stosować teflonowe lub silikonowe środki do nabłyszczania, które nie zawierają żadnych wosków. Oklejony pojazd zalecamy myć ręcznie przy użyciu miękkiej ściereczki oraz wody z detergentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl