Jak ściągnąć folie z szyb i samochodów? 4 sprawdzone sposoby

Jak ściągnąć folie z szyb i samochodów?

Kupiłeś auto z przyciemnionymi szybami, które według Ciebie nie pasują? Chcesz pozbyć się starej, źle naklejonej lub zniszczonej folii? Niezależnie od tego, który scenariusz pasuje do Twojej sytuacji, warto zapoznać się z najlepszymi sposobami, dzięki którym usuwanie folii z szyb będzie efektywne. 

Przygotowaliśmy w tym materiale kilka metod i ciekawych informacji, jak ściągnąć folię z szyb. Zebraliśmy je wraz z doświadczeniem i w trakcie rozmów z klientami, którzy samodzielnie próbowali (lub zrobili to) pozbyć się przyciemnień na własnym podwórku lub w prywatnym garażu. Zobacz, co naprawdę działa. 

1. Nożyk i zrywasz!

Najpopularniejszą radą wśród internetowych forumowiczów jest nacięcie folii w miejscu pojawienia się pęcherzyków powietrza i delikatne zrywanie jej z szyby. Co, jeśli nie ma pęcherzyków? Folie okienne można podważyć przy pomocy ostrego noża lub żyletki na brzegu. 

Brzmi łatwo? Teoretycznie tak jest. W praktyce może być to niezwykle pracochłonne zajęcie, gdyż samo zdejmowanie folii z samochodu wymaga siły fizycznej i dobrej kondycji. Kleje stosowane przez producentów muszą zapewnić wytrzymałość w ekstremalnych sytuacjach i odporność na niesprzyjające warunki przez wiele lat. Zapewniamy zatem, że nie poddadzą się bez walki. 

Co dalej, gdy pozbędziesz się już folii z szyb? Wystarczy usunąć resztki kleju lub pigmentu. W pierwszym przypadku czyszczenie acetonem lub innym rozpuszczalnikiem powinno pomóc. W drugim natomiast problem może okazać się trudniejszy do rozwiązania. Odradzamy próby skrobania pozostałości folii, gdyż może skończyć się to poważnymi zarysowaniami szyby. 

2. Czy podgrzewania pomaga?

Wciąż nie wiesz jak usunąć folie z szyby bez zbędnego siłowania się z nią przez pół dnia? Wiele osób poleca zastosować ogrzewanie szyby przy pomocy nagrzewnicy. 

W jaki sposób ciepłe powietrze ma pomóc? Temperatura zacznie kurczyć folię i osłabiać klej, które automatycznie zaczną odklejać się od powierzchni szyby. Wiele nagrzewnic nie posiada jednak regulacji poziomu i mocy pracy, co przekłada się na ryzyko uszkodzenia szkła. Dodatkowo nowoczesne folie samochodowe potrafią być odporne na oddziaływanie ciepła, gdyż muszą wytrzymać mocne promieniowanie słoneczne w okresie wakacyjnym. 

Jeśli jednak dysponujesz takim narzędziem, warto spróbować swoich sił. Pamiętaj jednak o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie. 

3. Profesjonalna chemia i usuwanie folii z samochodu

Jak zdjąć folie z szyb samochodowych bez wysiłku i przy pomocy nowoczesnych narzędzi? Na rynku znajdziesz wiele interesujących preparatów, które mają działanie zmiękczające. 

Jak to działa? Wszystko zależy od rodzaju środka pozwalającego na szybkie i nieinwazyjne zdjęcie folii z szyb. Koniecznie należy zapoznać się z instrukcją obsługi przed użyciem i sprawdzić zalecenia producenta. Dostępne są m.in. produkty zmiękczające, które wystarczy jedynie nałożyć na folię i odczekać określony czas, by łatwo i szybko zerwać folię. Jak wygląda praktyka? Zachęcamy, by każdy przekonał się o tym samodzielnie. 

4. Usługa realizowana przez specjalistów

Czy istnieje odpowiedź na pytanie, jak usunąć folie z szyby w wydajny sposób? Oczywiście, że tak! Zamiast inwestować w znane i raczej mało satysfakcjonujące (lecz sprawdzone!) sposoby, wystarczy zaprowadzić pojazd do specjalistycznego warsztatu, gdzie fachowcy zajmą się tym za Ciebie. Taka usługa to koszt rzędu 100-150 zł. Warto zatem zastanowić się, ile wydasz na preparaty pomagające pozbyć się resztek kleju i wyliczyć czas, który poświęcisz na realizację. 

usuwanie folii z samochodu

Chcesz dowiedzieć się, jak usunąć folie z ram okiennych? Biorąc pod uwagę, że nie są one integralną częścią szyby, zadanie może być nieco bardziej wymagające. Zalecamy zatem udanie się do specjalistów, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami i doświadczeniem. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy Shoper.pl