Okleina okienna - jak i kiedy stosować?

Jak stosować okleinę okienną?

Jak stosować okleinę okienną i kiedy warto?

Okleinę warto zastosować tam, gdzie – mówiąc wprost – widok za oknem nie jest zbyt ciekawy. Zamiast obrazu ponurego muru czy budynku mieszkalnego, można tym sposobem zyskać ciekawy kolor, interesujący efekt lub nawet praktyczny wzór, jak np. D-C-FIX VENETIAN GARDEN.

Nie ma to większego wpływu na jasność pomieszczenia – folie okienne cechuje duża przepuszczalność światła, przez co estetyczne zdobienia okna nie będą mieć żadnych negatywnych efektów. Okleinę stosuje się również tam, gdzie pomieszczenia wystawione są na silne działanie słońca – jej użycie pozwala uniknąć konieczności zakładania firanek, zasłon lub rolet, a jednocześnie zapewnia komfort osobom przebywającym we wnętrzu.

Ciekawym rozwiązaniem zarówno dla mieszkań prywatnych, jak i biur, jest folia lustrzana z dwustronnym efektem lustra. Pozwala na optyczne zwiększenie powierzchni pomieszczania, a dzięki swoim właściwościom zatrzymuje aż 99% promieniowania UV oraz 80% ciepła słonecznego.

Odpowiadając na to, jak stosować okleinę okienną, warto wspomnieć o tym, że może być również wykorzystywana do szyb we wnętrzach, w celu zapewnienia zarówno estetyki, jak i prywatności. Na przykład Réflectiv 110 doskonale nadaje się do przestrzeni biurowych, gdzie znajdują się szklane ściany lub ich przeszklone obszary. Posiada efekt częściowego zmatowienia – jest to zagęszczające się ku dołowi szronienie. Podobna okleina to Réflectiv 120, jednak tu efekt osiąga się dzięki zagęszczonym kropeczkom.

Jak założyć folię na szybę?

Okleina okienna może być zakładana na dwa sposoby: na sucho i mokro. W obydwu przypadkach przed zakładaniem powierzchnia powinna być bardzo dokładnie oczyszczona z kurzu oraz pyłu, należy ją także starannie odtłuścić, stosując w tym celu specjalistyczne środki czyszczące.

Jak założyć okleinę na okno na mokro? Sposób ten różni się od sposobu na sucho tylko jednym szczegółem. W obu przypadkach zaczyna się operację od delikatnego usunięcia papieru ochronnego. Gdy zakłada się okleinę na mokro, należy spryskać folię wodą na stronie, którą będzie przyklejana lub nawilżyć przy użyciu pędzelka. Zakładanie na sucho nie wymaga tej czynności.

W obu przypadkach należy naklejać folię od góry, przyklejając najpierw górne narożniki i delikatnie schodząc ku dołowi. Założoną folię trzeba wygładzić przy pomocy ściągaczki do szyb, poczynając od środka i idąc ku krawędziom, co pozwoli na wygładzenie nierówności, a w przypadku zakładania na mokro – na wyciśnięcie wody znajdującej się pod folią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl