Jak wykorzystać farby w sprayu? Co można nimi malować, jak to robić?

Jak wykorzystać farby w sprayu? Co można nimi malować, jak to robić?

Większości osób, które nie mają częstego kontaktu z farbami w sprayu, kojarzą je raczej z asortymentem dla graficiarzy. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego tego rodzaju farba stała się ich ulubionym narzędziem. Jeżeli zauważysz wydajność, wygodę i możliwości oferowane przez konstrukcję sprayu, znajdziesz wiele innych zastosowań, które chętnie wykorzystasz w swoim domu i nie tylko!

Warto wiedzieć, jak wykorzystać farby w sprayu. Prezentujemy kilka inspiracji, które możesz wypróbować już dziś. Nie zamykaj się w standardowych ramach i schematach. Dodaj do swoich projektów lub pomysłów kreatywne podejście i nieszablonowe rozwiązania. Osiągniesz w ten sposób spektakularny i niepowtarzalny efekt.

Co można pomalować farbą w sprayu?

Prawie wszystko. To chyba najlepsza odpowiedź na pytanie o wykorzystanie farb w sprayu. Poszukajmy kategorii, które mogą Cię zainteresować lub zainspirować.

Przedmioty codziennego użytku

Chcesz, by Twoje stare i zniszczone wieszaki, etui na telefon lub świeczniki dostały drugie życie? Wystarczy pozbyć się starej farby przy pomocy acetonu lub rozpuszczalnika, odtłuścić i wyczyścić powierzchnię. Następnie dokładnie pomaluj ją sprayem. Nałóż kilka warstw i zrób to równomiernie. Możesz wykorzystać taśmę malarską lub inne przedmioty, by tworzyć wielokolorowe projekty. Zadanie ze względu na czas schnięcia jest czasochłonne, lecz efekt będzie oszałamiający!

Ciekawym pomysłem jest również malowanie słoików lub butelek. Można wykorzystać je później na wiele sposób – od przechowywania drobnych (lub grubych) pieniędzy, po kwiaty i ozdoby, np. kolorowe kamienie.

Obrazy

Sprayem po płótnie? Oczywiście, że tak! Osoby z doświadczeniem i wyobraźnią są w stanie stworzyć w ten sposób niepowtarzalne arcydzieła. Przekonaj się, że to świetna oraz kreatywna zabawa i stań się prawdziwym specjalistą. Tworzenie obrazów przy pomocy farby w sprayu jest o wiele szybsze, co wcale nie znaczy, że prostsze.

Wyposażenie domowe lub elementy pojazdów

Okna, drzwi lub parapety potrzebują odświeżenia, ponieważ farba pęka, łuszczy się i odpada? Spray jest idealnym rozwiązaniem. Nie zapomnij zabezpieczyć elementów, które mają zostać nienaruszone. Zrób to przy pomocy taśmy malarskiej i skrupulatnie nakładaj nowy kolor w taki sposób, by nie zostały zacieki.

Wiesz już, jak i co malować farbą w sprayu? Nie ma sensu czekać. Zacznij działać już dziś.

co malować farbą w sprayu

Ile schnie farba w sprayu? Sprawdź, nim dotkniesz

Chociaż wiele osób twierdzi, że farba w sprayu schnie o wiele szybciej od tradycyjnych propozycji, należy pamiętać, że to w dalszym ciągu ten sam produkt. Różni się on jedynie formą aplikacji, ponieważ jest to farba umieszczona w puszcze z wysokim ciśnieniem i mechanizmem pozwalającym na rozpylenie. Należy więc stosować się do instrukcji obsługi, która znajduje się na puszce. Większość producentów zaleca odczekanie 24 godzin do pełnego zaschnięcia. W innym przypadku możesz zostawić widoczne ślady palców.

Czego nie malować farbą w sprayu?

Należy unikać lakierowania przedmiotów mających bezpośredni kontakt z żywnością i napojami. Dodatkowo większość farb nie jest przystosowana do eksploatacji z przedmiotami i elementami, które ulegają nagrzewaniu się lub częstym zmianom temperatury. Może ona zacząć pękać i odpryskiwać.

Nie ograniczaj się jednak do naszych propozycji. Farby w sprayu są bardzo wygodne w użyciu i z ich pomocą można tworzyć wspaniałe rzeczy (np. obrazy) lub modernizować przedmioty codziennego użytku (np. case na telefon). Pamiętaj jednak, by wybrać wysokiej klasy produkty od renomowanych producentów. Oferują one największą wydajność, odporność na uszkodzenia i doskonałe walory wizualne. Do dyspozycji masz m.in. farby z wysokim połyskiem, matowe, fluorescencyjne i wiele innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl