Naklejki na ścianę: welurowe czy z folii samoprzylepnej - które wybrać?

Naklejki na ścianę: welurowe czy z folii samoprzylepnej - które wybrać?

Jak zaaranżować pokój? Podstawą jest dopasowanie kolorystyki do indywidualnych preferencji lokatorów. Puste ściany nigdy jednak nie wyglądają dobrze. Warto więc zastanowić się nad tym, jak je ozdobić, by prezentowały się w sposób estetyczny i zadowalający. W ostatnich sezonach popularnością cieszą się naklejki ścienne o jednolitych barwach, dzięki którym możemy stworzyć proste lub imponujące propozycje. Producenci i dystrybutorzy oferują nam dwie wersje naklejek. Ich główną różnicą jest materiał, z którego zostały one wyprodukowane. Mowa oczywiście o naklejkach z folii samoprzylepnych PVC (winylowych) i welurowych. Chcesz dowiedzieć się, jak wybór konkretnego tworzywa wpłynie na design całego wykończenia i jak prezentują się różnice między naklejkami z PVC i weluru? Jesteś więc we właściwym miejscu. Zapraszamy do lektury!

Różnice między naklejkami welurowymi a z folii

Aby poznać te różnice, należy zastanowić się co różni folie welurowe od foli samoprzylepnych (z PVC).

Pierwszą dostrzegalną różnicą między folią z weluru i PVC, jest ich grubość. Produkty z winylu (PVC) są o wiele cieńsze i lżejsze – co nie zawsze jest atutem i zależy to od preferencji oraz samego pomysłu osób zajmujących się aranżacją. Welur jest nieco lepszym rozwiązaniem dla osób początkujących, którym brakuje doświadczenia w naklejaniu zdobień na ściany. Można powiedzieć, że błędy i nierówności są mniej widoczne. Stosując naklejki PVC, łatwo doprowadzić do sytuacji powstania widocznych pęcherzyków powietrza.

Druga różnica to odbijanie światła. Winyl można uznać za odblaskowy, przy czym welur pochłania niemal wszystkie promienie – zarówno słoneczne, jak i żarówkowe. W rozświetlonych sypialniach, pokojach dziennych, czy nawet gabinetach, welur jest dużo lepszym rozwiązaniem od winylu. Dzięki niemu niezależnie od pory dnia i kąta padania światła, naklejki będą dobrze widoczne. PVC z kolei doskonale sprawdzi się w biurach, korytarzach i pomieszczeniach, gdzie większość czasu wykorzystywane jest sztuczne źródło światła.

Kolejną różnicą między naklejkami różnych producentów może być zastosowany klej. Klienci nie są jednak w stanie na podstawie udostępnionych informacji ocenić, czy jest on wytrzymały. Warto więc zweryfikować opinie i komentarze klientów, którzy skorzystali z oferty danej marki.

Jak wybrać naklejki na ścianę?

Wiesz już, jak wyglądają różnice między takimi propozycjami jak naklejka welurowa, a folia samoprzylepna? Czas na wybór odpowiedniego rozwiązania dla swojego projektu. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, np.: wiek lokatora, jego charakter, zainteresowania, płeć, czy nawet styl samej aranżacji. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ inne naklejki ścienne będą wykorzystywane w przypadku pokoju kilkuletniej dziewczynki, niż w sypialni nastoletniego chłopca lub poczekalni do gabinetu stomatologicznego czy restauracji.

Naklejki na ścianę welurowe czy z folii

Jak naklejać naklejki?

Czas przejść do pracy. Zadanie nie jest trudne, lecz należy pamiętać o dwóch najistotniejszych rzeczach – precyzji i spokoju. Pośpiech to najgorszy doradca. Nim rozpoczniesz pracę, przygotuj powierzchnię ściany. Musi być ona czysta i równa. Inaczej powstaną nierówności lub klej nie będzie trzymać zdobień wystarczająco mocno. Kolejny etap to przygotowanie naklejki. Należy ją wyprostować i wyrównać. Sprawdź, czy nie ma pęcherzy na pokrywającej ją folii. Jeżeli są, usuń je dłonią. Następnie odklej papier zabezpieczający klej, by cały motyw pozostał na folii transportowej i przyłóż ją do ściany. W przypadku naklejek o dużych rozmiarach poproś jedną lub kilka osób do pomocy. Ostatnim elementem jest usunięcie folii transportowej. Obawiasz się, że nie poradzisz sobie z samodzielną realizacją ze względu na brak doświadczenia i umiejętności? Nic straconego. Możesz zdać się na kwalifikacje specjalistów. Pamiętaj, że lepiej skorzystać z oferty fachowców, niż marnować czas i nerwy dla efektu, który będzie pozostawiać wiele do życzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl