Reklama na samochód - ciekawa forma mobilnej reklamy

Reklama na samochód - ciekawa forma mobilnej reklamy

Jaka reklama jest najlepsza? Taka, która dociera do dużej ilości interesantów. Większość osób pomyśli prawdopodobnie, że to kolejny materiał wychwalający marketing internetowy. Nic bardziej mylnego! Skupimy się na marketingu lokalnym, dzięki któremu jedna inwestycja pozwoli dotrzeć do dziesiątek lub na przestrzeni czasu nawet setek tysięcy odbiorców. 

Jak to zrobić? Odpowiedzią jest reklama na samochód. Niemal każda firma posiada w swojej flocie auto służbowe. Dzięki niemu realizuje dostawy lub zlecenia. Pamiętaj, że jego powierzchnia to również niewykorzystany potencjał reklamowy. Zobacz, co folie samochodowe mogą Ci oferować i przekonaj się na własne oczy, że ich możliwości są niemal nieograniczone. 

Czy reklamy na samochodach są aż tak efektywne?

Tak, jeśli są one odpowiednio zaprojektowane. Oklejanie samochodów znane jest od wielu lat i chyba każdy widział projekty, które pokrywały cały pojazd lub minimalistyczne i eleganckie rozwiązanie z delikatnymi napisami na drzwiach. Które z nich sprawdzą się lepiej? Zależy od modelu auta. 

Do dyspozycji mamy dwie kategorie: pojazdy dostawcze i osobowe. W przypadku modeli dostawczych pole do popisu jest stosunkowo duże, ponieważ powierzchnia boku jest większa, niż gdy chodzi o osobówki. Można więc pokusić się o grafikę z humorystycznym motywem zachęcającym do skorzystania z usług lub oferty, np. restauracji. 

Samochody osobowe są jednak mniejsze, więc należy podejść do nich na dwa sposoby. Gdy chodzi o budżetowe maszyny dla przedstawicieli handlowych, można zastosować oklejanie samochodów całościowe, np. w barwach firmy lub wykorzystując motyw nawiązujący do działalności. Zdaj się na kreatywność specjalistów ds. marketingu. 

Kiedy w grę wchodzą auta z linii premium, szkoda marnować ich design. Kontrastowy i elegancki napis na drzwiach powinien być wystarczający, by klienci zwrócili na niego uwagę – w końcu i tak będą podziwiać maszynę. 

Jak zaprojektować odpowiednią reklamę na auto?

Chcesz, żeby reklama na aucie przynosiła zadowalające rezultaty? Musisz przyciągnąć wzrok klientów. Standardowy napis na drzwiach, bagażniku lub masce na klasycznym samochodzie przedstawiciela handlowego już nie wystarczy, by ktoś zwrócił na Ciebie uwagę. Czy to znaczy, że trzeba wykorzystać grafiki, jaskrawe i agresywne kolory oraz kontrowersyjne, ciekawe lub humorystyczne treści? Teoretycznie tak, lecz w praktyka pokazuje, że jedynie wiedza na poziomie eksperckim dotycząca marketingu jest w stanie pomóc. 

reklama na samochód

Wysokiej jakości reklama na auto rządzi się podobnymi prawami, co banery reklamowe przy drogach szybkiego ruchu. Problem jednak polega na tym, że jest to reklama mobilna, więc interesanci mają stosunkowo mało czasu, by zainteresować się jej treścią, poznać ofertę i dowiedzieć się, gdzie mogą ją otrzymać. 

Nakładanie folii na karoserię – zdaj się na doświadczenie specjalistów

Oklejanie samochodów to nic nowego. Z teoretycznego punktu widzenia, każdy jest w stanie poradzić sobie z taką realizacją. W praktyce wymaga to ogromnej precyzji i dbałości o najdrobniejsze detale. Wystarczy jedna niedoskonałość, by reklama na aucie szybko utraciła swoje walory estetyczne i wytrzymałość. 

Co zatem należy zrobić? Skontaktować się z ekspertami, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami, wiedzą i przede wszystkim doświadczeniem praktycznym. Naklejanie folii na samochód jest stosunkowo szybkie, gdy porównamy je z klasycznym lakierowaniem. Omijamy w końcu większość etapów polegających m.in. na schnięciu warstwy farby itp. Renomowani fachowcy poradzą sobie z tym zadaniem w ciągu jednego dnia – jeśli od razu dostarczymy im materiały reklamowe, które zostaną naklejone na auto. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl