Narzędzia, która przydadzą Ci się przy aplikacji folii

Narzędzia, która przydadzą Ci się przy aplikacji folii

Skrobak

Zanim zaczniemy aplikować folię, musimy odpowiednio przygotować powierzchnię, na której się ona znajdzie. Jednym z narzędzi, które może się nam wówczas przydać, jest właśnie odpowiedni skrobak. Dobrej jakości sprzęt tego rodzaju nie rysuje szkła oraz plexi, dlatego przy jego pomocy możemy poradzić sobie z usunięciem różnego typu zanieczyszczeń, nawet na delikatnych powierzchniach, takich jak glazury, szyby okienne, czy płyty ceramiczne. Warto zatem wybierać produkty renomowanych firm, gdyż wówczas ryzyko uszkodzenia takiej powierzchni jest znacznie mniejsze.

Noże do cięcia folii

Kolejnym narzędziem, które powinno znaleźć się w wyposażeniu każdej osoby zamierzającej aplikować folię, jest oczywiście nóż do jej cięcia. W tym przypadku również warto stawiać na sprawdzony sprzęt, który pozwoli nam precyzyjnie dociąć folię, dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy. Dobrym wyborem są z pewnością noże Olfa, które cieszą się dużą popularnością pośród fachowców zajmujących się aplikacją folii na co dzień. Oczywiście jak można się domyślić, istnieje sporo ich rodzajów, dlatego przed dokonaniem zakupu powinniśmy się dowiedzieć, które z nich najbardziej się nam przydadzą.

Warto także zwrócić uwagę na to, iż noże Olfa posiadają wymienne ostrza, zatem nie musimy się martwić, że po ich zużyciu, będą już do niczego nieprzydatne. Ostrza można bez problemu dokupić w późniejszym czasie, tym bardziej że zdecydowanie nie jest to duży wydatek.

Rakle

Rakla to bezsprzecznie podstawowe narzędzie, które musi posiadać każdy specjalista od instalowania grafik czy folii właśnie. Z jej pomocą precyzyjna aplikacja folii, bez jakichkolwiek niedoskonałości, staje się znacznie łatwiejsza. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele różnych rodzajów rakli, które różnią się przede wszystkim materiałami, z jakich zostały wykonane, ale także kształtami. Zanim zatem dokonamy wyboru odpowiedniego narzędzia tego rodzaju, musimy sprawdzić do aplikacji jakiego typu folii jest ono przeznaczone. Dzięki temu zyskamy pewność, iż zakupiona rakla faktycznie spełni swoje zadanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl