Oracal 8500 - 070 Czarny 100cm
Opis
Półprzezroczysta, specjalna folia PCV o równomiernym zabarwieniu przy świetle odbitym i przechodzącym. Zmniejszony połysk powierzchniowy folii zapobiega powstawaniu niepożądanych refleksów.
MATERIAŁ KRYJĄCY: Jednostronnie powlekany silikonem papier, 137 g/m2, zapewnia bezproblemowe przenoszenie folii na docelowe podłoże.
ŚRODEK KLEJĄCY: Poliakrylan na bazie rozpuszczalnika, permanentny.
ZAKRES STOSOWANIA: Wykonywanie doskonałych reklam świetlnych oraz podświetlanych powierzchni szklanych. Nadaje się do obróbki na ploterach tnących. Folie mogą być naklejane na sucho i mokro, przy czym nie przebija białe zabarwienie kleju.
DANE TECHNICZNE:
Grubość* bez papieru ochronnego i warstwy klejącej 80 mikronów
Stabilność wymiarów (FINAT –TM 14): naklejona na stal, nie wykazuje zmian w kierunku poprzecznym, w kierunku wzdłużnym <0,2 mm
Odporność na środki myjące naklejona na szkło akrylowe, poddana przez 8 godzin działaniu ługu myjącego (0,5% środek myjący) w temperaturze pokojowej oraz w 65oC nie wykazuje zmian.
Odporność na temperaturę naklejona na szkło akrylowe, - 40ºC do + 90ºC, nie wykazuje zmian
Siła sklejania (FINAT-TM 1, po 24 godzinach). szkło min 18 N/25 mm, szkło akrylowe min 16N/25mm
Odporność na rozdarcie (DIN EN ISO 527) Wzdłużne: min 19MPa Poprzeczne: min 19MPa
Odporność na rozciągnięcie (DIN EN ISO 527) Wzdłużne: min 130% Poprzeczne: min 150%
Zalecana temperatura naklejania: >8ºC
Okres składowania** 2 lata
Minimalny okres trwałości Przy ekspozycji pionowej w warunkach klimatu środkowoeuropejskiego (przy właściwym naklejaniu przez specjalistę) 7 lat, kolory metaliczne - 5 lat
* -wartość uśredniona
** -w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 20ºC i w wilgotności względnej powietrza 50%.
Uwaga:
Powierzchnia, na którą naklejana jest folia musi być oczyszczona z kurzu, smarów oraz innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na przyklejenie się tego produktu. Świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie, a w przypadku lakierów samochodowych nawet 3 miesiące. Możliwości zastosowania wybranych lakierów lub farb z folią samoprzylepną powinny zostać sprawdzone przed ostatecznym naklejeniem folii. Przed naklejeniem folii należy sprawdzić, czy pomiędzy folią, a podłożem nie zachodzą reakcje chemiczne. Ponadto należy wziąć pod uwagę wszelkie informacje dotyczące aplikacji folii, opublikowane przez Orafol Europe GmbH (http://www.orafol.com).
Dane zawarte w powyższej karcie technologicznej oparte są na naszej wiedzy i doświadczeniu i mogą być używane tylko jako źródło informacji, nie stanowiące prawnej gwarancji określonych cech. Ze względu na bardzo dużą ilość możliwych zastosowań, użytkownik powinien we własnym zakresie przetestować dany materiał dla swoich potrzeb, przed ostatecznym użyciem.
Dopuszcza się tolerancje gramatury, wagi, formatu, ilości arkuszy, siły klejenia oraz barwy i połyskliwości, oraz pozostałych parametów sprzedawanego towaru w zależności od od tolerancji stosowanych przez producenta danego rodzaju towaru.