Folie ploterowe - jaką mają wytrzymałość?

Wytrzymałość folii ploterowych

Wytrzymałość folii ploterowych, czyli folia folii nierówna

Odpowiadając na pytanie, dotyczące wytrzymałości folii ploterowej, można ogólnie stwierdzić, że różni się ona od tego, z czego została wykonana. Na przykład folia MACal 8000 Pro to folia fluorescencyjna, przeznaczona do reklamy krótkookresowej, której żywotność wynosi od zaledwie trzech do sześciu miesięcy. Dzięki temu doskonale nadaje się do reklamowania promocji czy specjalnych okazji.

Bardziej trwała jest folia monomeryczna. Używa się jej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. W przypadku stosowania na zewnątrz, szacowana trwałość folii tego typu wynosi co najmniej trzy lata, doskonale nadaje się więc do tworzenia napisów informacyjnych, oznakowań, a także stosowania w celach dekoracyjnych.

W przypadku wnętrz czas ten jest znacznie dłuższy i zależy m.in. od takich czynników, jak poziom wilgoci w pomieszczeniu czy natężenie światła słonecznego. Jeśli zależy Ci na długotrwałej reklamie lub ozdobie, wówczas idealnym rozwiązaniem jest wysokiej jakości polimeryczna folia ploterowa. W jej przypadku czas eksploatacji w warunkach zewnętrznych to aż 7-8 lat – dlatego szczególnie dobrze nadaje się do reklam, umieszczanych na pojazdach i środkach komunikacji.

Jeśli i taki okres trwałości jest zbyt mały, wówczas ostatnim rozwiązaniem będzie wylewana folia PCV. Tutaj można spodziewać się żywotności dochodzącej nawet do dziesięciu lat – a jej dodatkową zaletą jest wszechstronne zastosowanie. Niestraszne jej śnieg, wiatr, promieniowanie UV, deszcz i inne czynniki – może posłużyć w charakterze reklamy na pojazdach, do oklejania powierzchni, znakowania maszyn, tworzenia tablic informacyjnych, itp.

Którą folię wybrać?

To, jaką folię wybrać, zależy od dwóch czynników – przewidywanego czasu, w którym będzie informować, a także miejsca umieszczenia. Co się tyczy czasu, folia może posłużyć do reklamy krótko- i długookresowej. Tak, jak we wspomnianym przykładzie, przy krótkich kampaniach reklamowych lub dekoracjach z konkretnej okazji, wystarczy folia fluorescencyjna.

Jeśli chodzi o wytrzymałość folii ploterowych, w przypadku trwałej reklamy firmy lub sklepu na pojeździe, dobrze zastosować wersję monomeryczną, a po trzech latach skorzystać z okazji do wymiany i odświeżyć reklamę. „Długoterminowa” folia wylewana dedykowana jest do miejsc, gdzie ma się pewność co do jej długoletniego użytkowania – np. stały punkt usługowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl